Konsumimi i specave djegës është pozitiv për shëndetin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Shumë njerëz janë të fiksuar se nuk duhet të hajmë djegës e disa të tjerë i bëjnë pjesë e të gjitha shujtave.

E vërteta është se specat djegës mund të bëjnë më shumë sesa thjesht ti jepni shije më të mirë ushqimit.

Specat ndihmojnë për shumë lloj sëmundjesh, ne do ju sjellim disa nga përfitimet që më parë nuk e dinit se i merrnit nga specat djegës.
close
volume_off

Lufton dhimbjet e kokës dhe infeksionet

Lehtëson të gjitha dhimbjet

Ul kolesterolin dhe normalizon presionin e gjakut

Humbja e peshës

Ul inflamacionin

Lëkurë më të re

Shëron dhimbjet e syve

Ju bën më të fortë ndaj të nxehtit tropikal.

TË FUNDIT
2 orë
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
3 ditë
Humbni peshë duke ngrënë dardha
6 ditë
Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)
1 javë
Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)
2 javë
Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë

ME TE LEXUARA

2 orë
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6

LEXO MË SHUMË

KSHZ

KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6

dardha

Humbni peshë duke ngrënë dardha

Kiara tito

Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)

Polici-a-2-750x430

Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë

arben taravari

Taravari: Nesër zbulojmë programin e VLEN-it, pika e parë – rruga evropiane

moti nxehti temperatura-termometri

Prilli, muaji sërish me temperatura rekord/ Shkencëtarët paralajmërojnë: Po shkojmë drejt…

Sela bizneset strugane

Sela viziton bizneset strugane (VIDEO)

kasami rinine

Kasami me rininë e VLEN-it në hapësirat turistike të Malit Sharr: Turizmi malor, prioritet i qeverisë së ardhshme

INFO

NA NDIQ