Kontrata e tij përfundoi në mesnatë, Manchester United do të tentojë rinovimin me De Gea

Picture of ina-online
ina-online

01/07/2023

Manchester United ka folur këtë të premte për situatën e David de Gea, 32-vjeçarit të cilit kontrata me klubin anglez i ka përfunduar në mesnatën e 30 qershorit.

Pak orë më parë, United tha se megjithëse kontrata e De Gean përfundoi, bisedimet do të mbeten të hapura për të nënshkruar një kontratë të re mes palëve.

Nga kjo mesnatë, De Gea bëhet lojtar i lirë, por pasi dasma e tij me këngëtaren Edurne të bëhet këtë të shtunë, “Djajtë” planifikojnë të vazhdojnë negociatat me portierin spanjoll. Pavarësisht se De Gea pranoi të vazhdonte me ulje të ndjeshme të pagës, klubi anglez nuk firmosi me kontratën e re, por i bëri një propozim me të ardhura edhe më të ulëta.

De Gea iu bashkua Manchester United në vitin 2011 nga Atletico, po tashmë anglezët po kërkojnë nënshkrimin me Andre Onana të Interit, gjë që do ta bënte De Gean portierin e dytë të skuadrës.

TË FUNDIT
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
21 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
2 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
2 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

21 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ