Kontroll i përbashkët i policisë dhe inspektorateve në deponi mbeturinash në zonën e Karposhit të Shkupit

INA
INA

2 Qershor, 2023

Nëpunës policorë të Njësiti për krime ekonomike dhe kompjuterike dhe nëpunës policorë nga SPB Shkup, në bashkëpunim me inspektorët e Inspektoratit Shtetëror të Tregut (ISHT) dhe Inspektoratit Shtetëror i Mjedisit Mjedisor (ISHMJ), dje kanë kryer kontroll te gjashtë persona juridik – deponi mbturinash në zonën e Karposhit në Shkup.

Sip kumtoi MPB, Në kuadër të kontrollit te katër persona juridik, nga ISHT është konstatuar se nuk dispononin dokumentacion adekuat për mbajtjen e evidencës materiale dhe në njërin prej tyre u konstatua nga ISHMJ se nuk kishte licencë për të kryer veprimtarinë e magazinimit dhe trajtimit të mbetjeve.

“Për parregullsitë e konstatuara do të njoftohet Prokurori Publik nga ana e nëpunësve policorë të Njësitit kundër Krimit Ekonomik dhe Kompjuterik dhe do të shqiptohen sanksione përkatëse nga ana e inspektorateve”, kumton MPB-ja.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

INFO

NA NDIQ