Kontrolli i policisë financiare, Taravari: Dëshirojnë të bëjnë spektakël!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2022

Kontrollet e shpeshta të policisë financiare në komunën e Gostivarit janë të qëllimshme. Kështu ka thënë kryetari Arben Taravari, sipas të cilit drejtori i këtij institucioni i cili vjen nga Gostivari, ka për qëllim të njëllos autoritetin e tij dhe për t’i thënë opinionit se edhe opozita është e njejtë sikurse ata të pushtetit.

“Drejtori i policisë financiare është nga Gostivari, njeriu është opsesionuar me komunën e Gostivarit dhe deri tash kemi pasur 20 inspekcione prej të cilave ka ngritur 5 – 6 padi, ka dërguar padi penale. Qëllimi i atij është të njëllos autoritetin tonë, partinë tonë dhe thjeshtë të thotë se ja edhe këta janë si ata të tjerët, dhe ky është si ne, pasi ata janë njëllosur”, deklaroi Arben Taravari, kryetar i Komunës së Gostivarit.

I pyetur nëse u ka mbërritur raporti nga kontrolli i fundit dhe çfarë përmban ai, Tararavri përgjigjet se nuk është gjetur asgjë serioze.

“Asgjë serioze, vetëm mundohen me çdo kusht të nxjerrin diçka dhe të bëjnë diçka spektakolare”, deklaroi Arben Taravari, kryetar i Komunës së Gostivarit.

Komuna e Gostivarit disa herë me rradhë deri tani është bërë objekt kontrolli i policisë financiare. Kontrolli i fundit i realizuar në komunën e Gostivarit ka qenë gjatë javës së kaluar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ