Koordinatori amerikan kundër korrupsionit në Shkup, përcjell mesazhin e fuqishëm

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, sot është takuar me Richard Nephew, Koordinator global kundër korrupsionit në Departamentin Amerikan të Shtetit.

Në takim, siç thonë nga qeveria, është biseduar për situatën aktuale në luftën kundër korrupsionit dhe masat dhe aktivitetet që Qeveria po ndërmerr në drejtim të zgjidhjeve sistematike për përballimin e korrupsionit në çdo nivel, përfshirë edhe korrupsionin e nivelit të lartë, përcjell Klan Maqedoni.

“Kryeministri Kovaçevski falënderoi për mbështetjen dhe bashkëpunimin e përgjithshëm që falë partneritetit të ngushtë strategjik me Shtetet e Bashkuara të Amerikës realizohet në Maqedoninë e Veriut. Mbështetja është thelbësore në ngritjen e një sistemi efikas për eliminimin e konflikteve të interesit, si dhe për parandalimin e korrupsionit. Në takim, folësit bashkërisht deklaruan se përpjekjet e bëra në luftën kundër korrupsionit janë mjeti kryesor për ndërtimin e besimit të qytetarëve tek institucionet. Në këtë drejtim, ngritja e kapaciteteve në fushën e sundimit të ligjit dhe hstetit të së drejtës është me rëndësi kyçe”, thuhet në kumtesën e qeverisë së RMV-së./KlanMAcedonia

TË FUNDIT
27 minuta
Ministri Durmishi vizitë në Prishtinë, takimi me Rizvanollin për bashkëpunim dhe prioritetet e përbashkëta
32 minuta
Fronti Europian: Anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive u zgjodhën në mënyrë tinëzare
35 minuta
Avokati Koci zbulon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi
38 minuta
Dimitrieska-Koçoska: Nevojitej qasje e përgjegjshme, të gjitha detyrimet do të servisohen me ribalancin
43 minuta
Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
6 orë
Në Aeroportin e Shkupit u konfiskuan orë në vlerë të rreth 4.000 eurove (FOTO)
21 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
2 orë
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
1 ditë
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit
17 orë
Aktivistja serbe Biserko: Serbia po përdor rastin e Hajrizit për t'i rritur tensionet me Kosovën
27 minuta
Ministri Durmishi vizitë në Prishtinë, takimi me Rizvanollin për bashkëpunim dhe prioritetet e përbashkëta

LEXO MË SHUMË

452791053_1077705377126167_1179331783632364108_n

Ministri Durmishi vizitë në Prishtinë, takimi me Rizvanollin për bashkëpunim dhe prioritetet e përbashkëta

IMG_0046

Fronti Europian: Anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive u zgjodhën në mënyrë tinëzare

faton hajrizi

Avokati Koci zbulon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi

IMG_4179

Dimitrieska-Koçoska: Nevojitej qasje e përgjegjshme, të gjitha detyrimet do të servisohen me ribalancin

policia-tetoves-spb-mpb

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

IMG_4698

A do të kthehet trupi i Faton Hajrizit në Kosovë, ja çka tha sot Daçiqi nga Tabanoci

IMG_4698

Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut

Igli Hasani

Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së

Saranda

Gazetari i medias gjermane DW tregon sa po kushton çadra në Sarandë dhe reagon ashpër

INFO

NA NDIQ