Koordinatori i zgjedhjeve të Forumit rinor të BDI-së, Festim Halili fillon aktivitetet

Picture of INA
INA

21/11/2023

Koordinatori i zgjedhjeve të Forumit rinor të BDI-së njëherit edhe nënkryetar i degës Festim Halili ka filluar aktivitetet për organizimin e zgjedhjeve të rregullta të Forumit rinor në kuadër të kësaj partie.

Postimi:

Në mbledhjen e mbajtur me kryetarët e Këshillave vendor dhe të forumeve rinore, komisioni i degës së BDI-së në Tetovë po fillon organizimin e zgjedhjeve të rregullta të Forumit Rinor.

Ftojmë gjithë të rinjtë nga Tetova, që të jenë aktiv në politikbërje dhe vendimarrje, që deri më 01 Dhjetor të antarsohen në forumin rinor, online ose me fletanatarsime. Njëherit, ato të cilat kanë ambicje lidershipi, të kandidojnë për strukturat e forumeve rinore në nivel të këshillave vendor dhe të degës së forumit rinor.

Më tej, antarët e forumit rinor do të kenë mundësi që të marrin pjesë në seminare dhe trajnime të organizuara nga Instituti i partisë. Njëherit, do të informohen për mundësi të bursave të ndryshme, punëve praktike, aktiviteteve të ndryshme në komunitet etj.

Antarsohu edhe ti, bëhu pjesë e familjes së madhe të BDI-së.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10161822203006833&set=a.225103591832

TË FUNDIT
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
8 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
8 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
9 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
10 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
17 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
14 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
22 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
17 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
14 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
21 orë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë

LEXO MË SHUMË

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

qeveria

Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

fronti evropian vlen

VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë

INFO

NA NDIQ