Koreja e Veriut i kthehet futbollit pas 4 vitesh (FOTO)

INA
INA

19 Shtator, 2023

Kombëtarja e Koresë së Veriut do të kthehet të luajë në fushën e blertë pas 4 vitesh. Ndeshja e fundit e përfaqësueses së vendit komunist, ishte në vitin 2019 kur barazuan 0-0 me Libanin për eleminatoret e botërorit 2022.

Me fillimin e vitit 2020, koreanët mbyllën kufijtë edhe për futbollistët dhe atletët e tyre për shkak të Covid-19. Kombëtarja dhe atletët e sporteve të tjera humbën Lojërat Olimpike të Tokios, Olimpiadën e Pekinit 2022 dhe Kupën e Botës 2022 në Katar.

Atletët koreanë, tashmë, do të përgatiten të jenë pjesëmarrës në Lojërat Olimpike në Paris, verën e ardhshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ