Korrektimi i çmimeve të naftës, ndryshon vetëm dizeli D2

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Prill, 2023

Komisioni Rregullator për Energjetik (KRRE) ka publikuar sot çmimet e derivateve të naftës, sipas të cilave ulje të çmimit do të ketë vetëm për vajin ekstra të lehtë shtëpiake (EL-1) apo i njohur si dizeli D2, edhe ate për 2,00 den/litër.

Çmimet e EUROSUPER BS-95, EUROSUPER BS-98 dhe EURODIZEL (D-E V) nuk ndryshojnë.

Nga mesnata çmimet e derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS-95 do të shitet për 81,00 (denarë/litër)

EUROSUPER BS-98 do të shitet për 83,00 (denarë/litër)

EURODIZEL (D-E V) do të shitet për 71,00 (denarë/litër).

Vaji Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) do të shitet për 68.00 (denarë/litër).

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gjobaa

183 gjoba në Shkup, 55 për tejkalim të shpejtësisë

shkupi

Turqia dhe Maqedonia, shpenzime më të ulëta për jetesë në Evropë

bit-pazar

Sot ndërpritet masa e Qeverisë për ngrirje të çmimeve

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

Kuvendi

Caktohen vazhdimet e tre seancave plenare

Grubi korridori 8

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

Polici-a-2-750x430

Aksident i rëndë në rrugën Ohër- Kërçovë, një i vdekur dhe disa të lënduar

dimitar kovacevski

Kryeministri Kovaçevski në takim të Komunitetit Politik Ndërkombëtar në Kishinjev

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

INFO

NA NDIQ