Korridori 8/ Grubi: Gurthemeli më 22 prill, afrohemi edhe më shumë me Shqipërinë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi në një prononcim për Euronews Albania, ka folur për Korridorin 8 dhe historikun e rëndësinë e këtij projekti.

Grubi thotë se ky projekt u “sfidua” dy herë në gjykatën Kushtetuese. Ai siguroi se gjithçka do të shkojë mirë dhe kjo do të shkurtojë edhe më shumë diferencën mes Shkupit, Durrësit po edhe Vlorës.

“Më 22 prill vendoset gur-themeli dhe fillimi i punimeve. Jemi në bisedime me Qeverinë shqiptare për ndryshimin e pikës kufitare, nga Qafë Thana në Ladorishtë. Projekti I dytë është ndërtimi i hekurudhës nga Kërçova në Pogradec”, ka thënë mes tjerash Grubi.

TË FUNDIT
7 minuta
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
9 minuta
“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend
1 orë
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 orë
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
1 orë
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
5 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
1 ditë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
22 orë
Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)
1 orë
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

LEXO MË SHUMË

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat

rijad shaqiri

“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

INFO

NA NDIQ