Kosova e eliminuar luan sot ndeshjen mbyllëse për Euro 2024

INA
INA

21/11/2023

Kosova sot ndeshjet me Bjellorusinë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Dardanët janë të pagjasë në vendi e katërt të grupit I, me 11 pikë teksa nga ky grup tashmë dihen kombëtaret e kualifikuara, Rumania dhe Zvicra.

Sidoqoftë, “Dardanët” do të jenë në kërkim të fitores së tretë nga dhjetë ndeshje prej këtij grupi.

Vlen të theksohet se përballen me mungesën e golashënuesit më të mirë në historinë e shkurtër të saj, Vedat Muriqit, i cili u lëndua në ndeshjen kundër Izraelit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-05-18-54-11-222_com.facebook.katana-edit

Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje për kampionatin evropian

Duka

“Shqipëria fiton Evropianin”, Duka “ngacmon” italianët

topi cip 2024

Risi në futbollin evropian, për çfarë do të shërbejë mikroçipi në topin e Euro 2024?

rashica muriqi

Dardanët në vazon e dytë për shortin e Ligës C në Ligën e Kombeve

kombetarja

Shqipëria në vazon e tretë për shortin e Ligës B në Ligën e Kombeve

berat-gjimshiti-djimshiti

Doli nga fusha i dëmtuar pas 18 minutave lojë, mësohet situata e Berat Gjimshitit

Premier-League-1024x659-1

Premier League “dominon” Evropën, akordi i ri i së drejtës së TV sjell miliarda euro në Britaninë e Madhe

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

INFO

NA NDIQ