​Kosova me gjashtë garues në Grand Prixi-in e xhudos në Austri

INA
INA

25/05/2023

Gjashtë garues nga Kosova do të marrin pjesë në Grand Prix Upper Austria, që fillon sot dhe mbaron me datë 27.05.2023.

Në këtë Grand Prix do të ketë pjesëmarrës nga 5 kontinente, 72 shtete, 455 garues, 272 meshkuj e 183 femra.

Xhudistët kosovarë të cilët do të ndeshen atje janë:

1.Erza Muminoviq (-52 kg) ndeshet sot

2.Flaka Loxha (-57 kg) ndeshet sot

3.Akil Gjakova (-73 kg) ndeshet nesër

4.Laura Fazliu (-63 kg) ndeshet nesër

5.Loriana Kuka (-70kg) ndeshet nesër

6.Shpati Zekaj (-100 kg) ndeshet të shtunën

Bashkë me garuesit kanë udhëtuar trajneri ynë Driton Kuka dhe ndihmëstrajnerja Majlinda Kelmendi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ