Kosova me pesë medalje në Kampionatin Ballkanik për seniorë e veteranë në Tiranë

Picture of INA
INA

23/09/2023

Kosova fiton 🇽🇰 2 Medale Ari🥇,2 Argjendi 🥈dhe 1 Bronz 🥉, në Kampionatin Ballkanik për Senior dhe Veteran, Tiranë 🇦🇱
Sot zyrtarishtë filloj kampionati për Senior dhe Veteran, Tiranë-Shqipëri
🇽🇰 Kosova po merr pjesë në Kampionatin Ballkanik me 33 garues/e.
🥇 Fidar Berisha – Kumite Veteran
🥇 Visar Hoxha – Kumite Veteran
🥈 Musli Rexha – Kumite Veteran
🥈 Visar Hoxha – Kata Veteran
🥉 Fortesa Orana – Kumite +68 kg
Garuesit që ishin afer medalës ishin:
🥋Albulena Gervalla – kumite vendi 5-të
🥋Vlera Qerimi – kumite vendi 7-të
Selektori 🇽🇰 Muhamet Rexhepi, selektori Leutrim Pepaj, Selektori Alban Beqiri dhe një pjesë e trajnereve të 🇽🇰 po ndihmojnë garuesit drejt sukseseve.
Poashtu në kampionatin ballkanikë drejtësin e ndajnë edhe 5 Refer nga Kosova.
Edhe një pjesë e garuesëve tjerë paten paraqitje shum të mirë por nuk arriten të paisen me medale.
Neser dhe pas neser vazhdojnë garat dhe presim edhe medalje tjera nga kampionet tanë.
Kjo është garë e mirëseardhur për garuesit e FKK-së 🇽🇰 para Kampionatit Botëror 🌍 që do të mbahet në Budapest, Hungari.
Delegacionin e Kosovës në Kampionatin Ballkanik në Tiranë e udhëheqë Krytari i FKK-së z. Besart Baruti.
Suksese garueseve tjerë 🇽🇰 në ditët në vazhdim.
TË FUNDIT
53 minuta
Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
6 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
7 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
7 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

ME TE LEXUARA

1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
1 ditë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
53 minuta
Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin
20 orë
Messi reagon pas një ngjarje të çuditshme

LEXO MË SHUMË

Sylvinho silvinjo

Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

INFO

NA NDIQ