Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

INA
INA

08/12/2023

Legjenda e futbollit kosovar, Agim Cana shpreson se Federata e futbollit e Kosovës do të gjejë një selektor që i përshtatet atyre

Ai ka theksuar se Federata duhet të analizojë shumë nëse do të angazhojë trajner nga Kosovam, shqiptar ose të huaj.

Sipas tij, punë e selektorit është një përgjegjesi jashtëzakonisht e madhe.

“Trajner vendor apo të huaj? Kjo është një gjë që duhet shumë mirë dhe gjatë analizuar se në cilën anë do vendosin Federata. Pse jo edhe trajner kosovar, por duhet ditur se është një përgjegjësi jashtëzakonisht e madhe. Kosova ka ekip jashtëzakonisht të mirë, me një organizim të mirë”, u shpreh ndër tjera Cana për Open-TV.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ