Kosova mund ta emëroj trajner legjendën e futbollit holandez?

Kosova do tentojë një legjendë për stolin, pas largimit të Bernard Challandes. Gjatë kësaj periudhe ka pasur shumë emra që janë lakuar, me Felix Magath në krye të listës.

Sipas gazetarit sportiv dhe komentatorit shqiptar nga Kosova, Andin Lokaj, Federata e Futbollit të Kosovës do të nisë nga nesër bisedimet me Marko Van Basten.

Fituesi i Topit të Artë, kampioni i Europës me Holandën dhe një yll te Milani e Ajaxi, po tentohet për pankinën e Kosovës edhe pse nuk ka ndonjë karrierë brilante si trajner.