Kosova mundet nga Bjellorusia në Prishtinë

ina-online
ina-online

21/11/2023

Kosova është mundur nga Bjellorusia në ndeshjen e sotme që u luajt në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Reporteri.net.

0:1 ka përfunduar ndeshja e sotme.

Golin për bjellorusët e shënoi Dmitri Antilevski në minutën e 43.

Me këtë humbje, Kosova e përmbyll në vendin e parafundit në grupin I, kualifikimet për Euro 2024.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

Jasir Asani

Jasir Asani nuk trembet, komenton grupin e vështirë (foto)

Duka

Duka optimist: Ne kualifikohemi

Luis de la Fuente

Selektori i Spanjës: Të gjithë flasin për Italinë dhe Kroacinë, por mos harroni Shqipërinë

maskota euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

zlatko dalic

Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ