Kosova nën sulm!

Picture of INA
INA

24/09/2023

Çim Peka

Edhe nje here ju desh qe djem te saj te bien deshmor duke treguar se eshte pjesa me e sakrifikuar dhe me vitale e kombit shqiptar. E lene vetem politikisht e diplomatikisht nga shteti Shqiptar, per te mos thene e sulmuar prej saj, sot gjendet ne momentin me delikat pas vitit 1999. Me interesa gjeopolitke te reja asaj duket se do ti duhet edhe nje here te perballet e vetme si shumicen e mbi nje shekulli pushtimi sllav, nderkohe qe sllavet po i imponohen perendimit se kush duhet ti drejtoje politiksht shqiptaret qe Beogradi te jete komod.
Pervec Prishtines, Beogradi ka arrit te vendos “shqiptaret e preferuar” ne zyrat e Tiranes, Podgorices e Shkupit, prandaj ata reagojne sot si nderkombetare e jo si shqiptare.
Zoti i bekofte shqiptaret e Kosoves!

TË FUNDIT
2 ditë
Arben Taravari dhe UÇK-ja
4 ditë
Nacionalizmi politik, Himara mbi 85% shqiptare e Tavo vs. Gjikuria
4 ditë
Vallë, aq e vështirë të sigurohet idetinteti etnik, kulturor e gjuhësor, për dy popujt shumicë në Maqedoninë e Veriut
6 ditë
Rufi Osmani dhe humbja e një shansi historik!
1 javë
Demokratët të ndarë mbi moshën e presidentit

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

Arben Fetai

Arben Taravari dhe UÇK-ja

himara

Nacionalizmi politik, Himara mbi 85% shqiptare e Tavo vs. Gjikuria

etem xheladini

Vallë, aq e vështirë të sigurohet idetinteti etnik, kulturor e gjuhësor, për dy popujt shumicë në Maqedoninë e Veriut

rufi osmani

Rufi Osmani dhe humbja e një shansi historik!

vullnet poshka biden

Demokratët të ndarë mbi moshën e presidentit

regjistrimi popullsise shqiperia popullsi

Regjistrimi 2023 nxjerr zbuluar një megaskandal të manipulimit antishqiptar të regjistrimit 2011

enver hasani

Për Kadarenë, pak më ndryshe !

Vullnet Poshka

Përballja e parë Biden-Trump, Amerikanët nën ethet e zgjedhjeve

ejup berisha

Kryeministri i parë shqiptar nuk e meritoi as epitetin e një eprori të ndonjë organi protokolar administrativ qeveritar e lëre më historik

INFO

NA NDIQ