“Kosova projekt i përkohshëm”, Kurti thotë se Aliu deklaratën e bëri në një emision festiv për 28 Nëntor

ina-online
ina-online

01/12/2023

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka komentuar deklaratën e ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, i cili ka thënë se “Kosova shtet i pavarur është projekt i përkohshëm që ka me marrë një rrugë”.

Në lidhje me këtë, kreu i qeverisë tha se zëdhënësi i tij, Përparim Kryeziu, “më tha që ai ka qenë një emision, le të themi festiv, në ditët e festës së flamurit dhe pavarësisë, 28 nëntorit”, njofton Klankosova.tv.

Kurti nuk pranoi që të komentojë më gjatë në lidhje me këtë, pasi tha se në Gjilan janë për punët të cilat po bëhen për qytetarët atje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Albin Kurti Shkup

​Kurti: Ballkani Perëndimor është i kërcënuar nga shteti serb

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

nexhmedin spahiu

Spahiu publikon disertacionin e doktoraturës në matematikë, paralajmëron se do t’jua nxjerrë “notat e dobëta” disave

vjosa osmani ushtria fsk

Kërkohet shërbimi ushtarak në Kosovë pas kërcënimeve të Serbisë

Kurti

Kurti: “Lista Serbe” e lidhur me Vuçiqin dhe Putinin

Vjosa Osmani Erdogan

Osmani falënderon Erdoganin për mbështetjen ndaj Kosovës

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

INFO

NA NDIQ