“Kosova, Republika Srpska, Serbia e Mali i Zi të jenë një shtet”/ Rama mesazh BE-së: Partnerët tanë të thyejnë heshtjen sa më shpejt!

Picture of INA
INA

31/10/2023

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të Republikës Sërpska, Milorad Dodik, i cili tha se serbët duhet të formojnë një shtet pjesë e të cilit të jenë Kosova, Republika Srpska, Serbia e Mali i Zi.

Përmes një mesazhi në “X”, Rama tha se kanë kaluar tre ditë që nga deklaratat e rrezikshme dhe nuk ka ende në një reagim nga partnerët europian. “Më duhet të rrëfej se jam i befasuar”, shkruan Rama ndërsa shpreson që heshtja të thyhet sa më shpejt.

“Kanë kaluar tre ditë që nga deklaratat e rrezikshme dhe nxitëse kundër Bosnje-Hercegovinës, Kosovës dhe Malit të Zi. Më duhet të rrëfej se jam i befasuar nga mungesa e reagimit të deritanishëm nga partnerët tanë të BE-së dhe sinqerisht shpresoj që kjo heshtje të thyhet sa më shpejt!”- shkruan Rama.

TË FUNDIT
4 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
8 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
14 orë
DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?
14 orë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
15 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

ME TE LEXUARA

21 orë
A mund të përdoret neni i 25-të i Kushtetutës amerikane për zëvendësimin e Presidentit Biden?
4 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
21 orë
Osmani: Administrata e Biden ka bërë çmos që unë të jem prezente në aktivitetet e Samitit të NATO’s
21 orë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
21 orë
Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime
21 orë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
15 orë
Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës
15 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë

LEXO MË SHUMË

IMG_4335

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

presheva

DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

foshnje bebe

Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

policia

Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë

diell trup rrezitje

Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

Tabanoc kufi

Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)

ksamil saranda

Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime

INFO

NA NDIQ