​Kosova rrëmben medaljen e artë ekipore në Ballkanikun e Xhudos

ina-online
ina-online

3 Shtator, 2023

Pas tetë medaljeve të arta të fituara të shtunën në gara individuale, sukses të jashtëzakonshëm Kosova ka arritur edhe sot në garën ekipore në këtë sport.

Xhudistët tanë kanë fituar medaljen e artën edhe në këtë kategori duke dominuar totalisht me pesë garues kundër Malit të Zi.

Laura Fazliu, Akil Gjakova, Nora Gjakova dhe Loriana Kuka që të gjithë u treguan të pa konkurrencë.

Ata kanë mposhtur me lehtësi rivalët e tyre nga Mali i Zi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ