Kosova, sot ishte e vetmuar!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/02/2023

Dijana Toska

Ishte një ditë e sikletshme. U përpoqa të ruaj integritetin personal si esencë humane, jashtë bindjeve politike të ditës, sepse sot Kosova ishte sërish nën trysni ndërkombëtare duke u ballafaquar padrejtësisht me një agresor shekullor.
Ishte një ditë që kërkonte unitet, vendosmëri, përkrahje morale, mediatike nga pozita e opozita, dhe gjithësecili, ngase AJO kishte sot nevojë për FRYMËN e popullit të vet.
E dhimbshme deri në palcë kur sheh se si ata që e tradhtuan, e shkatëruan, u lavdëruan me fluska e nënshkruan marëveshje të llojllojshme e të dëmshme, janë më të zëshmit dhe pa kurfarë turpi kërkojnë njohje reciproke nga një kryeministër që po lufton sëpaku të zbus dëmin e shkaktuar.
Më ka marr malli për kohën kur luftohej, kur protestohej, kur ishim bashkë, kur kishim ideale për ta bërë shtetin TONË KOSOVËN.
Kosova, sot ishte e vetmuar, i mungoi fryma e popullit të vet!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

Sali Berisha

Berisha, për “RAI 3”: Nuk akuzohem për korrupsion, jam nën hetim për arsye politike

INFO

NA NDIQ