Kosova, sot ishte e vetmuar!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Shkurt, 2023

Dijana Toska

Ishte një ditë e sikletshme. U përpoqa të ruaj integritetin personal si esencë humane, jashtë bindjeve politike të ditës, sepse sot Kosova ishte sërish nën trysni ndërkombëtare duke u ballafaquar padrejtësisht me një agresor shekullor.
Ishte një ditë që kërkonte unitet, vendosmëri, përkrahje morale, mediatike nga pozita e opozita, dhe gjithësecili, ngase AJO kishte sot nevojë për FRYMËN e popullit të vet.
E dhimbshme deri në palcë kur sheh se si ata që e tradhtuan, e shkatëruan, u lavdëruan me fluska e nënshkruan marëveshje të llojllojshme e të dëmshme, janë më të zëshmit dhe pa kurfarë turpi kërkojnë njohje reciproke nga një kryeministër që po lufton sëpaku të zbus dëmin e shkaktuar.
Më ka marr malli për kohën kur luftohej, kur protestohej, kur ishim bashkë, kur kishim ideale për ta bërë shtetin TONË KOSOVËN.
Kosova, sot ishte e vetmuar, i mungoi fryma e popullit të vet!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

shkelzen-gashi

Gashi tregon kush po e mbështet Kosovën dhe “shpërthen” ashpër ndaj mediave: Qysh s’po ju vjen marre, bre?

INFO

NA NDIQ