Kosova synon sot fitoren e dytë ndaj Zvicrës

INA
INA

29/07/2023

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do ta zhvillojë sot ndeshjen e tretë parakualifikuese për Eurobasketin e vitit 2025.

Kosova do të luaj sërish si mysafir, kësaj radhe si kundërshtar do ta ketë Zvicrën. Ndeshja do të zhvillohet nga ora 17:30.Pikërisht helvetikët janë përfaqësuesja që Dardanët kanë të vetmen fitore ndaj tyre, shkruan “Gazeta Express”.

Këto dy ekipe u përballën mes vete më 19 korrik në sfidën e luajtur në palestrën “Sezai Surroi” të Prizrenit, të cilën tanët e fituan lehtësisht 76:49.Kosova në këtë ndeshje hyn pas disfatës ndaj Danimarkës. Danezët gjithashtu kanë mposhtur edhe Zvicrën.

Kosova ka tri pikë, një fitore e një humbje. Grupit H i prin Danimarka me katër pikë, dy fitore, derisa pa fitore ende është Zvicra e fundit.

Pra, sfida e radhës për Dardanët është ajo e së shtunës në udhëtim te Zvicra.

Këtë kampanjë, Kosova e mbyll më 5 gusht në shtëpi ndaj Danimarkës.

Ekipi i cili del i pari në grup, shkon në fazën e grupeve të Eurobasketit 2025.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ