Kapet kosovari në Bllacë me Benzin e vjedhur në Holandë

ina-online
ina-online

12 Korrik, 2023

Një shtetas i Kosovës, 38 vjeçar është ndaluar në pikën kufitare Bllacë, pasi që u verifikua se makina e tij Mercedes Benz ishte e vjedhur.

“Gjatë kontrollit dhe verifikimit të veturës Mercedes Benz, me targa të Kosovës, të cilën ai e drejtonte, është konstatuar se vetura ishte e vjedhur dhe se për të ishin shpallur kërkime nga Interpoli i Holandës, për shkak se ishte vjedhur në ate shtet”, theksoi Ministria e Brendshme, përcjell INA.

38 vjeçari me inicialet Sh.K. Nga Kosova është ndaluar nga autoritetet policore të Maqedonisë së Veriut dhe se po kryhen procedurat për kallëzim përkatës. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ejup maqedonci

Ministri i mbrojtjes i Kosovës flet për zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-23-01-22-134-edit_com.android.chrome

Paralajmërimi i ish-gjeneralit: Duhet të armatosemi dhe ne, Serbia po përgatit diçka

besnik bislimi albin kurti

Qeveria e Kosovës tregon lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të kufirit të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-18-25-37-717-edit_com.android.chrome

Komandantja Supreme pret në presidencë minstrin e Mbrojtjes dhe Gjeneralin Jashari

gjermania-780x470

Gjermania thirrje Serbisë: Reduktoje ushtrinë në kufi me Kosovën pa vonesa

Vjosa Osmani-696x421

Presidentja Osmani i çon mesazh Vuçiqit: Toger i Millosheviqit, s’do të lejojmë zhbërjen e arritjeve tona

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

INFO

NA NDIQ