Kosovari, fitues i titullit kampion botëror në Matematikë në “Brainobrain”, konkurrencë mes 50 shteteve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/03/2022

Shumë kosovarë janë të suksesshëm në garat botërorere të fushës së matematikës. Amar Maloku, nga Podujeva, është shpallur fitues i titullit kampion botëror në matematikë në garën “Brainobrain”, për vitin 2022, transmeton albinfo.ch.

Lajmi është bërë i ditur nga babai i tij, Xhevdet Maloku.

Maloku ka publikuar edhe cerfitikatën e këtij çmimi të fituar nga Amari.

Shkrimi i plotë:

KUPA e fituar arrin sot tek Amari, fituesi i titullit Kampion botëror në matematik gara Brainobrain 2022.

Urime, kampioni im dhe e gëzofsh këtë trofe të çmuar.

Krenar me ty ❤️

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

REXHEPI

Rexhep Rexhepi,Mocarti i prodhimit të orëve zvicerane

taravari kurti

Arben Taravari dhe Kryeministri Albin Kurti vizitojnë Zvicrën

pliizzr

Arrestimi i këngëtarëve shqiptarë në Zvicër, deklarata e fortë e koleges së tyre: Mirë ua bënë, vinë e dredhin by**ët dhe…

treni

Me tren falas për në Evropë, BE dhuron 35 mijë bileta për të rinjtë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

zvicra

Zvicra, vendi më tërheqës për të bërë biznes

aksident gjermani kamion

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

policia kroaci kroate

​Shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci (FOTO)

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Atentat shqiptarit në Spanjë, 33-vjeçari qëllohet me 5 plumba në një qendër tregtare – zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë

INFO

NA NDIQ