Kosovës i duhet një trajner shqiptar

INA
INA

13 Shtator, 2023

Muhamer Pajaziti

Kosovës i duhet një trajner shqiptar, qoftë Ismet Munishi, Bilbili Sokoli, Lorik Cana apo Besnik Hasi.

Një trajner me përvojë, por edhe që i njeh vuajtjet tona dhe përpjekjet sllave dhe të disa shteteve evropiane për t’a na dëmtuar dhe penguar suksesin me të gjitha metodat.

Na duhet një trajner shqiptar që e shton adrenalinën dhe e ndezë atmosferën në dhomat e zhveshtoreve.

Një trajner që të bën gati, sikur ushtari kur e thotë betimin dhe niset për betejë.

Kjo posaçërisht për t’iu përgjigjur hordhive serbo-slave, sepse kultura dhe tradita jonë shqiptare s’na lejon të sillemi ashtu me ekipe tjera.

T’i marrim model kroatët me Kiro Blazheviqin që arritën në finale të botërorëve dhe evropianëve.

Për lojtarët respektë, janë futbollistë të mëdhenj, por pa lider…

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

Piro Ahmetaj

Vëllezër qëndroni vigjilent, paqja kërkon ende sakrifica!

Artur Zheji

Kush thotë se Rama dhe Kurti janë të pa sinkronizuar?

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Blerim-Latifi

Pse u lanë të ikin?

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

INFO

NA NDIQ