Kostadinov: Sonte propozohen kuadrot më të mira për shtetin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Kostadin Kostadinov, anëtar i kryesisë Qendrore të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë dhe kryetar i Strumicës edhe sot ka deklaruar se mbetet jashtë përbërjes së re qeveritare.

Para mbledhjes së kryesisë ekzekutive të partisë, ai refuzoi të komentojë – konfirmojë emrat që qarkullojnë në publik si ministra në Qeverinë e re të udhëhequr nga Dimitar Kovaçevski.

Megjithatë, u shpreh i bindur se edhe lidershipi i ri do të zgjedhë më të mirët.

“Unë jam i sigurt se ka kapacitet lidershipi i ri i partisë që para kryesisë ekzekutive dhe qendrore të propozojë më të mirën për partinë dhe për shtetin… Njerëz që do të jenë të përkushtuar ashtu siç ishin të përkushtuar kuadrot e deritashme”, tha Kostadinov, transmeton TV21.

Ndërkaq sa i përket se a ka konsesus brenda partisë për ministrat e ri, ai tha se kjo pritet të arrihet në mbledhjet që do të mbahen sonte.

“Për këtë janë mbledhjet e Ekzekutivit dhe Qendrores që të arrihet konsensusi dhe t’i gjejmë më të mirët për shtetin”, tha Kostadinov.

TË FUNDIT
38 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
2 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
2 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
3 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
3 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë
6 orë
Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!
2 ditë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
23 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
38 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
1 ditë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

INFO

NA NDIQ