Kostov: Ali Ahmeti është një strateg i rrezikshëm

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Në paraqitjen e mbrëmshme në emisionin “Vetëm e Vërteta”, analisti Sotir Kostov dha qëndrimin e tij se si mund të funksionojë me sukses Komisioni i Përbashkët Bullgaro-Maqedonas për Histori dhe Arsim, në të cilin “thyehen” shtiza për identitetin e personave nga e kaluara.

“Ali Ahmeti duhet ta udhëheqë komisionin historik”, tha Kosotov në një debat me Dobre Mitrev, i cili u prezantua si bullgar nga Maqedonia, përcjell expres.mk.

Kostov tha se e respektonte shumë liderin e BDI-së si strateg.

Një strateg i rrezikshëm, gjithçka që ai dëshiroi e ka arritur. Ali Ahmeti duhet të negociojë me bullgarët. “Ahmeti ta udhëheqë komisionin – nuk do t’u japë asgjë”, tha Kostov, i cili ende është i mendimit se komisioni i përbashkët duhet të shfuqizohet.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ