Kovaçevki: Shumica parlamentare do të jetë më e madhe

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Janar, 2023

-Shumica parlamentare do të jetë edhe më e madhe se sa është sot, këtë porosi kryeministri Dimitar Kovaçevski e dha sot për kreun e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, përcjell TV21. I pyetur për bisedimet me ASH-në, Kovaçevski tha se ende nuk është bisedua për ndarjen e resorëve.

“Kur flasim për Aleancën për Shqiptarët, atëherë duket të flasim se ky bashkëpunim mund të bëhet, respektivisht duhet të bëhet në bazë të dy supozimeve. Njëra është programore-politike dhe e dyta është kadrovike dhe për këto ende nuk ka bisedime konkrete”, tha mes tjerash Kovaçevski./tv21/tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izmir zeqiri

Katër kryetarë të komunave hyjnë në objektet komunale, asistohen nga Policia e Kosovës

Grubi korridori 8

Grubi: Pushka top ju bëftë, kjo punë s’ndalet! (VIDEO)

veriu i kosoves policia kosoves

Pesë policë të lënduar në veri dhe katër vetura dëmtuara

Klinika-Shkup

Drejtorët organizativ buxhetit shtetëror i kushtojnë mbi 300 000 euro në vit

vulin

FOTO/BE: Pjesëmarrja e Vulinit në konferencën në Moskë, nuk i kontribuon besueshmërisë

bujar osmani albin kurti

Takimi Osmani-Kurti: Bashkëpunimi rajonal është hallkë kyçe në forcimin e sigurisë

vucic

Tanjug: Vuçiq urdhër Ushtrisë që të jetë gati dhe të niset drejt kufirit me Kosovën

gir-geer-euroambasadori

Gir: Dinamika e zbatimit të reformave nuk është e shpejtë

real-madrid

Real Madridi do të finalizojë javën e ardhshme transferimin e madh

INFO

NA NDIQ