Kovaçevski akuzon VMRO-në: Për interesa personale bllokon jetesën më të mirë të qytetarëve

INA
INA

18 Gusht, 2023

VMRO-DPMNE për interesa personale bllokon ardhmërinë evropiane të shtetit dhe jetesën më të mirë të qytetarëve, thotë Kryeministri Dimitar Kovaçevki bashkë me zëvendëskryeministrat dhe ministrat, i është drejtuar publikut.

“Sot sërish u vërtetua se ideologjia e vetme e VMRO-DPMNE-së është – bllokadë dhe izolim, dhe këtë qytetarët pro-evropian as nuk do harrojnë dhe as do ta falin. Kjo bllokadë nuk ka arsye të ndodh. VMRO-DPMNE tregoi se nuk ka argumente, se nuk ka ide për diskutim dhe se nuk udhëhoqën debat. Ata dëshmuan se janë të gatshëm ta bllokojnë ardhmërinë evropiane të vendit për interesa personale dhe kundër jetës më të mirë të qytetarëve dhe kundër qëllimit strategjik – anëtarësimit të plotfuqishëm në BE”, tha Kovaçevski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi parlamenti

Kuvendi pranoi nga Qeveria pr/ligjin për amnisti

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

INFO

NA NDIQ