Kovaçevski: Askush nuk ka dobi nga bllokada, ligji për amnisti mund të modifikohet

INA
INA

14 Shtator, 2023

Askush nuk ka asnjë dobi nga bllokada, këtë e tha mes tjerash kryeministri Dimitar Kovaçevski në komentimin e tij mbi paralajmërimin e VMRO-DPMNE-së për bllokadë ndaj ligjit për amnisti, shkruan TV21. Kovaçevski tha se sikurse secili propozim ligj, edhe ky duhet të pësojë ndryshime, por që sipas tij burgjet janë të mbingarkuara dhe me këtë zgjidhje ligjore nuk falen të dënuar me vepra të rënda penale.

“Ministria e Drejtësisë tashmë ka kërkuar nga koordinatorët e grupeve parlamentare që ta japin mendimin e tyre, kjo është përgjigja nëse modeli do të pësonte modifikime, është normale që sikurse çdo ligj në Kuvend, mund të pësojë modifikime, të hapet debat kështu me radhë”, tha Kovaçevski./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

Vuçiq tregon se sa forca i ka në kufi me Kosovën

Blerim-Latifi

Ikën cullak n’Serbi (FOTO)

Screenshot_2023-09-30-17-32-39-370-edit_com.facebook.katana

Pilotja amerikane që bombardoi Serbinë për 200 orë rresht

nato-1

Këto janë instrumentet e NATO-s për stopuar Serbinë

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

IMG_5630

Radojçiq shfaqet në publik, shkon në Ministrinë e Brendshme!

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

Screenshot_2023-09-30-13-54-28-023-edit_com.facebook.katana

Ish-eprori i FSK: Kryeministër Kurti mos u bë kaq i lig, shumë i lig

INFO

NA NDIQ