Kovaçevski: Ballafaqimi me sulmin hibrid së bashku me aleatët tanë të NATO-s, qytetarët të jenë të qetë (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot realizoi takim pune me një delegacion të NATO-s të udhëhequr nga zëvendës-ndihmës Sekretari i Përgjithshëm për sfidat e reja të sigurisë, Xhjems Apaturai.

Në takim, siç njoftojnë nga Qeveria, temë e bisedimeve ishin kërcënimet dhe sulmet hibride me të cilat aktualisht po përballet Maqedonia e Veriut, si dhe vendet e tjera anëtare të NATO-s.

“Të pranishmit në takim konfirmuan se bëhet fjalë për përpjekje dashakeqe për të futur frikë dhe trazira te qytetarët dhe për të cenuar besimin dhe kredibilitetin në institucione. Ministrat e pranishëm patën rastin të bisedojnë me ekipin e ekspertëve të NATO-s në drejtim të masave dhe aktiviteteve të ndërmarra deri më tani që sigurojnë stabilitetin dhe sigurinë e qytetarëve dhe për këtë arsye së bashku me shërbimet e sigurisë vlerësuan se situats në vend është plotësisht e qëndrueshme”.

“Në takim u diskutua edhe për fillimin e agresionit ushtarak rus ndaj Ukrainës dhe koincidencës së tij me intensifikimin e sulmeve hibride në rajon dhe kundër anëtarëve të tjerë të NATO-së”, thuhet në njoftim.

https://www.facebook.com/VladaMK/posts/599504232207798

TË FUNDIT
2 orë
“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
3 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!
1 ditë
Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”
24 orë
Nga Kalishti të shpërngulur në Debresh kush janë tre të dyshuarit për vrasjen e sontme në Debresh
1 ditë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
9 orë
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë
1 ditë
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

LEXO MË SHUMË

komisioni-1

“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

INFO

NA NDIQ