Kovaçevski: Defekti teknik ka shkaktuar dje ndërprerjen e energjisë elektrike

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Ndërprerja e djeshme e furnizimit me energji elektrike në Shkup, Veles dhe një pjesë të Ovçepolit është pasojë e një defekti teknik që ka ndodhur në një nga linjat e transmetimit në Pintija që furnizon Shkupin, sqaroi kryeministri Kovaçevski.

Siç theksoi kryeministri është djegur një izolant i linjës së tensionit të lartë ku është shkaktuar zjarr. Pas kësaj menjëherë ka reaguar MEPSO të cilët më pas e kanë eliminuar problemin.

Kovaçevski tha se sistemet mbrojtëse kanë shkaktuar menjëherë ndërprerje të energjisë elektrike në të dy drejtimet.

Ekipet e MPB gjithashtu kanë qenë në teren duke kryer punën në mënyrë profesionale, të cilët sigurisht do të kenë kumtesë për këtë rast, tha mes të tjerash Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

INFO

NA NDIQ