Kovaçevski: Detajet nga qeveria teknike do të bëhen të ditura deri më 25 janar

ina-online
ina-online

29/12/2023

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së Dimitar Kovaçevski tha sot se takimi me kryetarin e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski do të bëhet vitin e ardhshëm, para apo pas festave.

Ai shtoi se të gjitha detajet rreth bisedimeve për qeverinë teknike do të komunikohen në kohën e duhur.

“Takimi do të jetë patjetër vitin e ardhshëm, do të shohim, pas ose para pushimeve. Ajo që të gjithë e pamë nga mediat është se pas 31 dhjetorit VMRO-DPMNE do të mbajë një takim se cilët do të jenë përfaqësuesit e tyre në qeverinë teknike. Sa i përket Qeverisë, do të bisedohet në nivel të koalicionit, në nivel të pjesëmarrësve në Qeveri dhe të gjitha detajet do të dihen me kohë, gjegjësisht deri më 25 janar”, tha Kovaçevski në hapjen zyrtare të sallës sportive. Naum Naumovski – Borçe” në Komunën e Karposhit.

Sipas tij, LSDM tashmë i ka përfunduar të gjitha procedurat gjatë kësaj jave.

Duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari, Kovaçevski theksoi se pozitën e Artan Grubit si zv. kryeministër nuk e konsideron “aq artistike sa ekspozohet”. Ai thotë se “është vetëm një nga zëvendëskryeministrat”.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ