Kovaçevski dhe Lloga në ndarjen e certifikatave të personave të paevidentuar

INA
INA

19/12/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot do të mbajë fjalim në ngjarjen në Shkup me rastin e ndarjes së certifikatave të lindjes për personat që nuk kanë qenë të evidentuar në librin e amzës.

Siç kumtuan nga pres shërbimi qeveritar, në ngjarje do të marrin pjesë edhe ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, drejtori i Drejtorisë së Udhëheqjen e Librave Amë, Emir Sulejmani dhe kryetarja e Komisionit për Sistemin Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Komuniteteve, Sonja Mirakovska.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ