Kovaçevski do të nis bisedimet për Frontin e gjerë Evropian

ina-online
ina-online

27/12/2023

Kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski do të formojë një grup punues dhe do të nis bisedimet me të gjitha subjektet politike, organizatat joqeveritare, shoqatat qytetare, aktivistë, dhe qytetarë lidhur me formimin e të ashtuquajturit Fronti Evropian.

Nga kjo parti theksuan mbrëmë se pjesë e këtij formacioni do të jenë të gjithë ata që e mbështesin rrugën evropiane dhe që e shohin të ardhmen e vendit si anëtare e plotë e BE-së, përcjell INA.

Kovaçevski mbrëmë mori autorizimin nga kryesia qendrore për të nisur përgatitjet dhe bisedimet për iniciativën për një front të gjerë evropian.

Kryesia e LSDM përcaktoi Rregulloren dhe oraret për procedurën, mënyrën dhe kriteret për përcaktimin e kandidatit të LSDM-së për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024, si dhe për përcaktimin e kandidatëve për deputetë, si dhe vendimin për thirrjen e dy kongreseve të veçanta në të cilat do të përcaktohen kandidaturat. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Biden

Biden shpreson për një pauzë të luftimeve në Gazë gjatë Ramazanit

hysni shaqiri

Shaqiri: Këto zgjedhje i fiton opozita shqiptare

Moti_26-780x470-1

Moti sot paradite me diell, pasdite me vranësira të ndryshueshme

Rama Zelenski

Zelensky arrin sot në Tiranë, merr pjesë në Samitin për Ukrainë

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

Sot takimi për dinarin në Bruksel, Kosova përfaqësohet nga zyrtarë të BQK-së

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

INFO

NA NDIQ