Kovaçevski paralajmëron dorëheqjen?!

Picture of ina-online
ina-online

20/08/2023

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski në intervistë për televizionin Sitel tha se ditën që do të votohen ndryshimet kushtetuese, do të japë dorëheqje dhe vendi do të shkojë në zgjedhje, transmeton TV21.

“Unë shumë qartë tregova. Ditën, edhe këtë e thash qartë në konferencë për media, kur do të votohen ndryshimet kushtetuese, unë do të japë dorëheqje dhe do të shkojmë në zgjedhje”, tha Kovaçevski.

Ai më tej tha se asnjë njeri nuk ka lindur që të jetë vetëm kryeministër./TV21

TË FUNDIT
7 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
28 minuta
Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës
51 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
54 minuta
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
1 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

ME TE LEXUARA

22 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali (FOTO)
54 minuta
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
19 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
1 ditë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
11 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
22 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
51 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
19 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

llogo 25 vjetori kosove

Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

INFO

NA NDIQ