Kovaçevski edhe i pasur edhe borxhli – Ky është deklarimi i tij sa ishte zv/ministër i Financave

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, ka deklaruar pasurinë e tij sa ishte zëvendësministër i Financave, derisa tash ngjashëm edhe si kabineti i tij, pasi ka marr timonin e Qeverisë, nuk ka deklaruar se a është rritur apo është zbritur kjo pasuri e tij, shkruan Alsat.

Kovaçevski në deklarimet e fundit në komisionin Antikorrupsion, ka një borxh prej 17.174 denarë në bazë të një kartele kreditore dhe 75.00 denarë në bazë të një kartele pagesore, shkruan Alsat.

Megjithatë ai nuk është vetëm “borxhli”, në listën anketuese ka paraqitur edhe tre banesa, 80, 70 dhe 93 metra katror, dy makina, njëra në emër të bashkëshortes dhe tjetra në emër të tij, “Pasat 2017/2020” dhe një “Polo 2013/2018”.

Kovaçevski posedon letra me vlerë në shumë prej 46.000 dhe 62.000 denarëve si dhe disa depozita bankare me shuma të ndryshme./Alsat

TË FUNDIT
11 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
11 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
11 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
11 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
11 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

ME TE LEXUARA

22 orë
Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova
12 orë
O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës
11 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
21 orë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
12 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
11 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
21 orë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë

LEXO MË SHUMË

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

fronti evropian

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

digital sherbime digjitale

Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

nena nga sllupcani

Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

ismail jahoski jaoski ali ahmeti

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

tito josip broz

Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!

INFO

NA NDIQ