Kovaçevski: Gruevski duhet të kthehet në vend dhe të përballet me drejtësinë

Picture of INA
INA

07/11/2023

Kryeministri i vendit Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se ish kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe ish kryeministri Nikolla Gruevski duhet të kthehet në vend dhe të përballet me organet e drejtësisë. Kovaçevski në deklaratën e sotme për media tha se nuk është takuar me ish kryeministrin Zoran Zaev.

“Nuk kam pasur takim me ish kryetarin, pas mbledhjes që kishim me trupin për strategji të LSDM-së, ku takohen ish kryetarët e LSDM-së, sekretarët e kështu me radhe dhe as që kam pas takim me sekretarin aktual. Kthimi i Gruevskit është temë deplasuar. Ndaj tij ka flet-arrestim ndërkombëtarë dhe ai duhet të kthehet në Maqedoni që të përballet me organet e drejtësisë”, deklaroi Kovaçevski.

Ndërkohë i pyetur nëse ish kryetari i LSDM-së dhe ish kryeministra Zoran Zaev po përgatitet për kryetar të shtetit, Kovaçevski me përgjigje.

“Nuk shoh arsye pse dikush të mos paraqitet në opinion, aq më pak derisa më herët ka kryer funksione të larta në shtet. Për mua është madje pozitive kur ish funksionarë paraqiten në opinion, sepse bëhet fjalë për persona që kanë përvojë të madhe të cilën mund ta ndajnë me opinionin”, u përgjigj Kovaçevski.

TË FUNDIT
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
11 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
1 ditë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
15 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
20 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
15 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
19 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
13 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ