Kovaçevski: Gruevski frenonte procesin eurointegrues, por përfundoi në një vend të BE-së

Picture of INA
INA

15/05/2023

Në brifingun e tij me gazetarët, kryeministri Dimitar Kovaçevski tha se opozita po bllokon gjithçka që e çon vendin përpara, përcjell TV21. Kovaçevski duke aluduar në ish kreun e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, tha se ai po qëndron në vend anëtar të BE-së, ndërsa partia e tij po tenton që ta bllokojë integrimin e vendit në BE.

“SHBA-të janë partnerët tanë strategjik. Eskobar në një intervistë tregoi mbështetjen e tij për vendimet që duhet të dalin nga Kuvendi, ndërkohë porosia ishte drejtpërdrejt ndaj opozitës, në lidhje me votimin e ndryshimeve kushtetuese. Ata që frenojnë procesin, nuk kanë asnjë profit. Ai që frenonte procesin përfundoi në BE, ndërsa ne gjithë të tjerët mbetemi këtu ku jemi. Opozita po bllokon gjithçka qe e çon vendin përpara. Opozita nuk duhet te me mbështet mua por qytetaret, kjo ishte edhe porosia e Blinken”, tha mes tjerash Kovaçevski në brifing.

TË FUNDIT
41 minuta
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
44 minuta
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
50 minuta
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
1 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi
2 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Në Beograd vritet vëllau i ministrit të Bosnjë dhe Hercegovinës (FOTO)
20 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
1 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi
1 ditë
Heqja e 20%-shit që i referohet gjuhës shqipe, Sejdiu nga VLEN: Nuk kemi arritur ende të hapim këtë temë
7 orë
QMK: Në Manastir janë zbuluar 1408 pushkë nga luftërat ballkanike
23 orë
Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën
5 orë
Marrëveshja mes VLEN dhe VMRO-DPMNE-së për zëvendësministra dhe drejtoritë drejt fundit
1 ditë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!

LEXO MË SHUMË

glauk Konjufca VLEN

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

policia-714x420

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

kuvendi parlamenti

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

INFO

NA NDIQ