Kovaçevski: Historianët të flasin për historinë, ndërsa politikanët për politikën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Shkurt, 2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve lidhur me deklaratën e kryetarit të Komisionit për Histori, Dragi Gjorgiev se Bullgaria nuk ishte shtet fashist, tha se është hapur një proces negociues me Bullgarin janë formuar grupe anësore dhe pune që punojnë në disa fusha si ekonomia, infrastruktura etj.

“Kemi hapur një proces negociator me Bullgarinë, janë formuar grupet e punës që punojnë në fushën e ekonomisë, infrastrukturës, transportit, sot u realizua fluturimi i parë.

Sa i përket komisionit të Historisë, është mirë që historianët të flasin për historinë, ndërsa politikanët për politikën”, tha Kovaçevski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

shkelzen-gashi

Gashi tregon kush po e mbështet Kosovën dhe “shpërthen” ashpër ndaj mediave: Qysh s’po ju vjen marre, bre?

INFO

NA NDIQ