Kovaçevski i zhgënjyer me Taravarin, ja çka thotë tani?

ina-online
ina-online

10/02/2024

Fronti evropian për të cilin angazhohemi ekziston dhe kjo shihet në vepër. Nuk mundemi integrimin evropian të shtetit ta kufizojmë në atë nëse zotëri Arben Taravari ka kaluar nga pozita në opozitë. Unë nuk mendoj se Taravari është aq i rëndësishëm për të ardhmen e shtetit, deklaroi kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski.

Ai në konferencën e sotme për media me kryetarin e Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë, Lars Klingbeil, i pyetur nëse ende ekziston fronti evropian për të cilin angazhohet pas shkarkimit të ministrave të Shëndetësisë dhe të Shoqërisë Informatike, u përgjigj se ekziston, duke theksuar se kanë shumicë në Parlament, e cila angazhohet për integrimin evropian të shtetit.

“Absolutisht se ekziston dhe ju e shihni atë në vepër. Ne kemi shumicë në Parlament që mbron integrimin evropian të vendit. Në vendin tonë ka parti politike që janë pro integrimit evropian të vendit. Nuk mund ta kufizojmë integrimin evropian të shtetit në atë se a kaloi zotëri Taravari nga pushteti në opozitë. Nuk konsideroj që Taravari është kaq i rëndësishëm për të ardhmen e shtetit. Megjithatë bëhet fjalë për një politikan nga Gostivari që është mjek i suksesshëm, i cili bën llogaritë e tij politike”, tha Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

adnan azizi

Azizi shpalos sondazhin: Ja sa deputetë do t’i marrë VLEN

INFO

NA NDIQ