Kovaçevski jep një lajm të mirë për pensionistët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski paralajmëroi harmonizim të pensioneve në mesin e vitit, si dhe ndihmë shtesë financiare për pensionistët.

“Tashmë kemi pasur një rreshtim dhe kemi një tjetër që do të ndodhë në mes të vitit. Gjithashtu, duke qenë se ky është një vit i krizës ekonomike, të shkaktuar nga kriza evropiane energjetike, po analizojmë ndihmën financiare shtesë për pensionistët, ajo do të jetë e shkallëzueshme, pra ata që kanë pensionet më të ulëta të marrin më shumë, dhe ata që “kanë më të lartë, në përputhje me rrethanat të marrin një shumë”, tha Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ