Kovaçevski: Kam në plan të jem kryeministër të paktën edhe 10 vjet

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski, në një intervistë në emisionin “Vetëm Intervistë” në Kanal 5, duke folur për karrierën e tij politike, tha se pret të qëndrojë në detyrë deri në 12 vjet ose deri në vitin 2034.

“Sapo të mbaroj politikën një ditë, ndoshta do të kem një sfidë të re, pas rreth 12 vitesh, sepse ndihem ende i ri dhe i aftë”, tha Kovacevski, duke shtuar se ai planifikoi të përfundojë mandatin e tij si kryeministër dhe të qëndrojë edhe dy të tjerë të plotë. afatet në detyrë.

Sipas matematikës së saktë të kësaj deklarate, Kovaçevski planifikon të sundojë për 10.5 vjet ose deri në verën e vitit 2032.

TË FUNDIT
39 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
46 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
46 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës
1 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
3 orë
VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive
1 ditë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

taravari arben

Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

INFO

NA NDIQ