Kovaçevski: Koalicioni me BDI-në, fjalën e fundit organet partiake!

ina-online
ina-online

20/02/2024

“LSDM-ja do të ketë kandidatin e saj presidencial”, tha Kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovacevski, duke iu bë thirrje të gjitha partive politike që ndajnë vlerat me socialdemokratët që ta mbështesin kandidatin e tyre.

Ai është pyetur edhe për ndikimet që mund të paraqiten pasi BDI-ja nxjerr kandidatin e saj. Ai ka mohuar se gjatë kësaj jave mund të ketë takim LSDM-BDI.

“Me BDI-në para një viti kemi biseduar për koalicion parazgjedhor me qëllim të sigurimit të konsensusit më të gjerë në pjesën e integrimeve në BE. Por, vendimet varen nga disponimi I anëtarësisë partiake dhe nga analizat e anketat. LSDM do të ketë bartës në të gjitha njësitë zgjedhore dhe nëse në këto lista deputetësh do të jenë edhe përfaqësues të BDI-së ose partive tjera politike që tradicionalisht nuk janë me LSDM-në në koalicion, këtë do ta tregojnë analizat dhe vendimet e organeve partiake”, tha Dimitar Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tara

Taravari: Rroga mesatare në Maqedoninë e Veriut do të jetë minimum 800 euro (Video)

IMG_1243

Kasami: VLEN do të ndajë 500 milionë euro për komunat shqiptare

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

INFO

NA NDIQ