Të rinjtë që kanë ikur, do të kthehen përsëri, thotë Kovaçevski

Picture of ina-online
ina-online

14/09/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi dje se hyrja në BE do të krijojë kushte më të mira për jetesë për të gjithë qytetarët.

Ai beson se kur vendi të anëtarësohet në BE, edhe ata që kanë ikur në Evropë do të ktheheshin përsëri në vendin tonë.

“Duke marrë parasysh se pagat mesatare dhe standardi jetësor në vendet ku janë shpërngulur është rritur për 2-3 herë dhe më nuk kanë nevojë të jetojnë në Gjermani ose Francë por kthehen në një vend anëtarë të BE-së dhe ai është vendi i tyre. Ky është qëllimi ynë, qytetarët tanë të jetojnë në një shtet anëtare të BE-së, Maqedonia e Veriut dhe jo të jetojnë në ndonjë shtet të huaj në Evropën perëndimore”, theksoi Kova­çevski.

TË FUNDIT
53 sekonda
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
2 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
4 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
17 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
3 orë
Çavkov del nga burgu

ME TE LEXUARA

6 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 ditë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
17 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 ditë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
6 orë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi
1 ditë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
4 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
1 ditë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
5 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

LEXO MË SHUMË

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

20240722183310_big_730x400_36

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

cavkov te denuarit 27 prilli

Çavkov del nga burgu

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Qeveria E RMV

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

INFO

NA NDIQ