Kovaçevski: Lozja futboll e ministrave të BDI-së në zyrat e shtetit, ka ulur besimin e qytetarëve ndaj Qeverisë

INA
INA

21/03/2024

Ish kryeministri Dimitar Kovaçevskit thotë se pavarësisht punës që është bërë në organin ekzekutiv gjatë dy viteve sa ai e ka udhëhequr atë, ka pasur momente kur një veprim i pamatur i ministrave të BDI-së ka krijuar perceptim ndryshe tek qytetarëve. Kovaçevski gjatë intervistës në Alsat tha se lozja futboll e ministrave të BDI-së në zyrat e shtetit kishte ndikuar negativisht në besimin e qytetarëve ndaj Qeverisë.

“Kishim një periudhë të vështirë në të cilën ministrat me të vërtetë punuan shumë bashkërisht me mua. Siguruam energji elektrike në kohën kur të gjithë thoshin se do të ketë mungesë. Bëmë subvencione të energjisë prej 90 për qind, 45 për qind rritëm prodhimin e rrymës, rritëm rrogat, pensionet dhe shtesat tjera për kategori të veçanta, ndërsa nga ana tjetër dikush luante futboll në zyre. Qytetarët atë e shihnin dhe thoshin këta nuk punojnë asgjë. Akoma nuk është krijuar ambienti tek neve për nivel të tillë të politikanëve”, tha Dimitar Kovaçevski, Kryetar i LSDM-së. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

qoku

Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

INFO

NA NDIQ