Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

INA
INA

09/12/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski beson se në zgjedhjet e vitit të ardhshme partia që ai drejton do të korrë fitore së dyfishtë, në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare.

“Kemi nisur një iniciativë për formimin e një Fronti Evropian me të gjitha partitë politike, organizatat joqeveritare, aktivistët, individët, të gjithë ata që ndajnë të njëjtat vlera me ne dhe që mbështesin rrugën evropiane, pa dallim etnie apo ideologjie. Fronti evropian për anëtarësimin në BE, për standardet dhe vlerat evropiane”, ka Kovaçevski gjatë një takimi në Ohër.

Ai tha se po bëhet gjithnjë e më e qartë se LSDM do të ketë kandidatin fitues në zgjedhjet presidenciale dhe do të formojë Qeverinë e re proevropiane me të cilën do ta sjellim vendin në BE. Koalicioni antievropian iVMRO-DPMNE dhe i Majtës do të pësojë një tjetër disfatë”, deklaroi Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

Albin-Kurti-5

​Planifikimi për atentat ndaj Kurtit në Shkup, drejtori i AKI-së raportoi para deputetëve

policia-714x420

Tmerr në një fshat të Kumanovës, vëllai vret motrën dhe nipin, plagos nipin tjetër

rashiq

Kurti e Vuçiq të mbyllur, Rashiq i sigurt se po shkojmë drejt një konference ndërkombëtare, siç propozoi Rama vjet

banka sportel

“Më mirë për Tetovën”: Bankat diskriminojnë shqiptarët, nuk pranojnë dokumente zyrtare në gjuhën shqipe

Kovacevski

Kovaçevski u kërkon falje mediave: I pranoj të gjitha reagimet e SHGM-së

Ali AHmeti

Nesër, Ali Ahmeti jep lajmin e madh!

INFO

NA NDIQ