Kovaçevski: LSDM ua ktheu qytetarëve 2.6 milionë euro, deri më tani kjo nuk ka ndodhur

INA
INA

24/12/2023

Në vitet e kaluara LSDM-ja u ktheu qytetarëve 2,6 milionë euro, nga pavarësia e deri më sot nuk ka ndodhur një mbështetje kaq e madhe financiare, këtë e dinë qytetarët dhe të gjithë jemi krenarë për këtë, tha kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski në forumin e sotëm “Më shumë për të gjithë” në Koçan.

Qytetarët e dinë se me LSDM-në ka më shumë për të gjithë, shtoi Kovaçevski.

“Vetëm në vitet e kaluara LSDM-ja u ka kthyer qytetarëve 2.6 milionë euro. Që nga pavarësia e deri më sot, një mbështetje kaq e madhe financiare, aq shumë para nuk janë drejtuar për qytetarët. Dhe ne e dimë këtë, qytetarët e dinë, studentët, punëtorët, pensionistët, mjekët, mësuesit, kujdestarët, mjekët, e dinë përfituesit e ndihmës sociale, komuniteti i biznesit e di”, tha Kovaçevski.

Kryeministri shtoi se paratë i drejtuam te qytetarët, me masat dhe politikat tona krijojmë mundësi të barabarta dhe kushte më të mira për çdo person.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

marko-bislimoski-780x470-1

Bislimovski: Temperaturat e larta ditore do të ndikojnë në faturat e ngrohjes

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

punetor ndertimi

Ndërtimet “tkurren” pas 5 vitesh! Agjentët imobiliarë paralajmërojnë rritje të çmimeve të apartamenteve: Kërkesa për akomodim mbetet e lartë

auto_prishtina-3-1-1-600x3601627103516-1

Kurti dhe Aliu sot bashkë në terren për të shënuar fillimin e punimeve në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

avio-bileta-pasaport

Pse duhet ta rezervoni fluturimin për në 5 të mëngjesit

fature-market

Shkup, qytetarët, në “mëshirën” e tregtarëve për rritjen çmimeve

bashkim kombetar proteste shqiperi kosove

Shqipëri-Kosovë, 15 milionë euro për bashkëpunim ndërkufitar për vitet 2021-2027

taksa shtepi kredi

Qytetarët e Kosovës morën mbi 137 milionë euro kredi gjatë janarit

INFO

NA NDIQ