Kovaçevski mbështet Kosovën dhe KFOR mbi strukturën e sigurimit

INA
INA

25/09/2023

Pas asaj që ndodhi në Kosovë, ekziston një lloj agjende, kush dëshiron të shoh regjionin të trazuar, grindje mes fqinjëve, por për fat të mirë ka politikan siç janë ato te ne dhe ato në Shqipëri, dhe besoj që ka dhe në të gjithë regjionin të cilët duan ta shohin rajonin në BE, deklaroi sot kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke ju përgjigjur, pyetjeve të gazetarëve.

Kryeministri dënoi edhe një herë të shtënat në Kosovë, por i dha mbështetje edhe strukturave të sigurisë së Kosovës dhe KFOR-it.

“Kemi ushtarët tanë të cilët janë pjes e misonit të KFOR në Kosovë dhe dje kemi qenë në kontakt të vazhdueshëm me ta. Duhet hetim i menjëhershëm për të parë autorët, motivet dhe urdhëruesit e këtij akti negativ në fshatin Banjskë”, shtoi Kovaçevski.

Në lidhje me sigurinë në vend, Kovaçevski siguroi se qytetarët mund të jenë të qet, gjendja në shtetin tonë është stabile – pa shenja të çrregullimeve të mundshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ