Kovaçevski mbron Bujar Osmanin: Pakënaqësia e Dimitrovit, personale

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Kemi pozicione të qarta shtetërore për bisedimet me Bullgarinë, kemi miratuar Rezolutë në Kuvend, të cilën e kanë përkrahur të gjitha partitë, tha kryetari i LSDM-së dhe mandatar për kryeministër, Dimitar Kovaçevski pas konferencës së sotme për shtyp të kryeministrit për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov.

“Përshtypja ime është se bëhet fjalë për pakënaqësi të shprehur personale për përfundimin pjesëmarrjes së tij në Qeveri. Kjo që thotë nuk është aspak e vërtet”, mendon Kovaçevski.

Dimitrov, shtoi ai, ishte personalisht pjesë e ndërtimit të atyre pozicioneve.

– Gjuha maqedonase dhe identiteti maqedonas nuk kanë qenë, nuk janë dhe nuk do të jenë temë bisede. A është Dimitrov kundër këtyre pozicioneve të vendosura shtetërore në lidhje me bisedimet me Bullgarinë dhe në cilën pjesë duhet të thotë vetë. Qytetarët duhet të jenë të qetë se Qeveria do t’i mbrojë plotësisht interesat kombëtare, ndërsa negociatat në asnjë mënyrë nuk janë rrezikuar me largimin e Dimitrovit”, thotë Kovaçevski.

TË FUNDIT
31 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
7 orë
Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)
19 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
10 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)
1 ditë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë? (FOTO)
7 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe
12 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ