Kovaçevski: Më 9 maj, unë sërish do të jem kryeministër! Deri në vitin 2030 do ta anëtarësojmë vendin në BE

INA
INA

25/01/2024

Tashmë ish-kryeminsitri , Dimitar Kovaçevski tha se është i bindur se pas zgjedhjeve të 8 majit, ai sërish do të jetë kryeministër, përcjell TV21. Kovaçevski siguroi që do ta anëtarësoj vendin në BE deri në vitin 2030.

“Më 9 maj, sërish Qeverinë do ta udhëheq unë dhe kjo shumicë parlamentare që do të sigurojë anëtarësim e të plotë të RMV-së në BE deri në vitin 2030”, tha Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ